STRESE KARŞI RENKLER
Strese karşı moda renkler
      Bahar aylarıyla birlikte evlerini boyatmaya başlayan vatandaşlar, iç cephelerde en çok kum beji ve kese kağıdı gibi stresi azaltıcı sade renkleri tercih ediyor
    
     Konya’da çeşitli boya markalarının bayiliğini yapan firmanın sahibi İsmail Söylemez, bahar aylarıyla birlikte evlerinde yenilik yapmak, eskiyen duvar boyalarını yeniletmek isteyenlerin boyacılara gelmeye başladığını söyledi.
    
     Söylemez, eskiden kullanılan, sadece 1-2 kez silinebilen plastik boyaların yerini, son 7 yıldan beri, 6 ile 10 kez silinebilen su bazlı silikonlu saten boyaların aldığını ifade etti.
    
     Son yıllarda, ekonomik durumu iyi olan kişilerin evlerinin iç cephelerindeki boya rengini her yıl ya da 2 yılda bir değiştirmeyi tercih ettiklerini anlatan Söylemez, bu değişiklikte de o yıl moda olan renklerin kullanıldığını belirtti.
    
     Geçen yıla kadar alışıla gelmiş olan fildişi, şampanya ve krem tonlarının kullanıldığını dile getiren Söylemez, şunları kaydetti:
    
     "Fildişi ve şampanyadan pek çok kişi sıkıldı. Evlerin iç cephelerinde vatandaşlar, bu yıl en çok kum beji ve kese kağıdı gibi, stresi azaltıcı etki yaptığı, insanı rahatlattığı belirtilen sade renkler tercih ediyor. Bunun yanın da gül pembe, somon, verde ve limon renkleri de yeni sezonda moda olan renkler arasında yer alıyor. Ayrıca aykırı renklerden hoşlananlar da bu yıl, turuncu, mor ve bordoyu tercih ediyor. Toplu konutlarda tüm duvarlar, mutfak, yatak odası, çocuk odası, antre ve salon çoğunlukla aynı renk boyanıyor. Bu durum aynı zamanda, ekonomik avantaj da sağlıyor. Ev bazındaki bireysel işlerde ise odaların farklı renklerde olmasını isteyenlerin sayısı da az değil."


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar